Nábytek pro byt s otevřenou kuchyní a jídelním prostorem

Toužíte po rozmarném prostoru ve svém bytě? Otevřená kuchyně a jídelní prostor vám propůjčí okouzlující a zároveň vzdušný vzhled, který vzbudí doma pozitivní energii a boduje u všech návštěvníků. Rozhodli jste se pořídit nějaký nový nábytek? Čtěte dál a získejte inpiraci, jak můžete svůj otevřený prostor proměnit v prostorovou lahůdku.

1. Už žádné zdí, jen kreativní nábytek pro dynamický dům

Umožněte svým interiérům promluvit!

 • Vyměňte staré stěny za kreativní nábytek.
 • Vytvářejte dynamický dům s využitím moderního designu.
 • Oživte své prostory s moderním, designovým nábytkem.

Tipy, jak dostat ze svého interiéru více:

 • Prozkoumejte nové možnosti nábytku a bytných komponentů.
 • Buďte kreativní a experimentujte s tím, pro co se rozhodnete.
 • Využijte nábytek, který nejen vypadá skvěle, ale je i praktický.
 • Do prázdných míst vložte originální dekorace, které zapadnou do vašeho stylu.

Pokud jste unavení stejným starým prostředím, které může být sycí a držet vás zaseknuté v místě, můžete s nábytkem obnovit kreativitu a styl bytu. Spojením designového nábytku a nápaditých prvků dokážete snadno vytvořit moderní, dynamické a chytře vypadající prostředí. Nezáleží, jestli jste vybírali kousky již dlouhou dobu nebo začínáte. Nábytek se může stát proudem energie pro vaše prostory a pomoct vám je dokonale využít.

2. Jak by měl vypadat nábytek pro moderní otevřený kuchyňsko-jídelní prostor

Moderní kuchyň a jídelna – Jak se postarat o dokonalou vizi

 • Vybírejte moderní nábytek s povrchovou úpravou, která dokonale odpovídá interiéru.
 • Vyhněte se africkým dřevům, kolem kterých existují mnohá etická nebo environmentální varování.

Vybírat nábytek pro svůj moderní otevřený kuchyňsko-jídelní prostor je snadné, když se dobře ví, co hledat. Na důvěryhodnosti by měla být kladená důrazná pozornost. Nábytek, který je odolný, stylový a dokonale se hodí do interiéru, je nutností. Skvělým způsobem, jak splnit potřebu moderního a cenově dostupného nábytku, je poobírat si šikovného truhláře, se kterým můžete vyřešit všechny své estetické požadavky.

Vzhledem k etickým a/nebo environmentálním činitelům, měly by být do jídelního sálu a do kuchyňského prostoru zařazeny jen exotické dřeviny, které navštěvují certifikované zdroje. Dostupné jsou také nejrůznější materiály, jako je laminovaný plast, dřevotříska a další přírodní dřeviny, přičemž jednotlivé kousky mohou být kombinovány tak, aby vytvořily dokonalý vzhled v moderním otevřeném kuchyňsko-jídelním prostoru.

3. Z mnoha odstínů: to nejlepší z kombinace barev ve svém domě

Nezřídka se snažíme dosáhnout perfektního odstínu a kombinace barev ve svém bytě. Je to jako skládání puzzle – všichni přemýšlíme, jak vytvořit působivý a nezapomenutelný interiér bez ohledu na velikost. Ale je to vůbec možné?

Odpověď je jednoduchá – ano! Srovnávání barev, textur a materiálů může být úžasným způsobem, jak přidat hloubku a žádanou změnu do téměř nepružného prostoru.

Čtyři požadavky při kombinaci barev:

 • Odstíny pro odpovídající základy
 • Akcenty pro přidanou hodnotu
 • Harmonizující barvy pro soulad
 • Neutrální barvy pro zastřešení

Současné trendy interiérového designu staví na neutrálních barvách, oživovaných jasnými a silnými odstíny. Barevné kombinace se mohou lišit od světlejších až po tmavší a od nejméně dramatických po velmi dynamické. To všechno lze snadno ovládat vložením neutrálních a kontrastních odstínů. Začněte svou cestu s kombinováním barev a všimněte si posunu k lepšímu v designu.

4. Jednoduchý a skvělý způsob, jak propojit nábytek a dekor

Bezstarostnou změnu atmosféry vám poskytnou dekory!

Když chcete změnit vzhled pokoje, odborníci na dekoraci vás pravděpodobně povedou k položení nového nábytku. Ale to není jediná možnost. Uvažujte o změnách, které jsou jednodušší a často levnější – dekorace.

Jednoduché přidání dekorů může svým způsobem podtrhnout nábytkářský typ vámi vybraného nábytku a nebo vytvořit novou stylovou sedačku. Dekorace může pomoci, aby se váš pokoj cítil prostornější a dodalo jim sezónní chuť. Zmiňte vyšívané prostírání, svíčky, obrazy, květiny, knihy, lustry a barevné polštáře – všechny tyto vystoupí výrazně samy o sobě, druhým se vystupuje stejně výrazně i ve skupině.

Co je ta správná kombinace pro vaší domácnost? Nezapomínejte na první pravidlo: je to vaše domácnost, buďte kreativní a buďte se sebou spokojeni. Míchejte a chemujte vzhledy, začněte s něčím veselým a pak se oprostěte a rozdávejte dekorace kolem místnosti. Zaujměte prvky, které opravdu milujete a dodáte jim svůj domov.

5. Tipy a triky k vytvoření otevřeného kuchyňského a jídelního prostoru

Jak udělat kuchyň a jídelnu spojenou?
Nemusíte být architekt, abyste se mohli pustit do přemístění a zařízení nové kuchyně. Přizpůsobením nábytku, zařízení, výmalby a osvětlení můžete zcela změnit prostor mezi kuchyní a jídelnou. Zde jsou některé tipy, které vám pomohou transformovat svůj domov do otevřeného kuchyňského a jídelního prostoru:

 • Vybírejte jednotící paletu barev – Odlehčete místnosti se správnými barvami, které se táhnou po celé místnosti. Lehké až střední tóny pomohou vytvořit moderní vzhled.
 • Zjemněte si linky zařízení – Pomocí lehkého nábytku, jako jsou stísněné celokovové regály, můžete rozostřit hranice mezi oběma místnostmi.
 • Vytvořte otevřené úchyty – Nastavte dveře do stěny, abyste získali světlý a otevřený prostor.
 • Vlákno plánu – Protože místnost bude mít jednotný vzhled, vyzdvihněte prvky a zařízení, jako jsou úchytky na kuchyňské spínače, červené prvky a osobitá osvětlení.
 • Vyhněte se kontrastním barvám – Dodržujte základní paletu, abyste ponechali místnosti lehkou a svěží.

Ihned zjednodušit prostor
Inspirovat se možná cítíte přehlcení, ale ukládání správnou organizací a nastavováním úložných možností můžete účelně a elegantně řídit chaos. Přidělení každého kousu nábytku svému vlastnímu účelu pomůže udržet tok místnosti otevřený, lehký a praktický. Dřevěné (nebo laminované) skříňky na výšku sníží vizuální hluk s nejmenším úsilím. Otočné, vysunovací a rozkládací poličky mohou znamenat, že nikdy nebude nouze o úložný prostor. Také doporučujeme použít různé barvy pro stoly a židle, aby se odráželo světlo a vyhlazení hrany místnosti.

6. Ideální kombinace funkčnosti a estetiky

Vyplatí se při navrhování vyhledávat ideální rovnováhu mezi funkčností a estetikou! Design je více než jen vzhled. Umožní skvělé uživatelské zkušenosti a hraje důležitou roli při pohlcování pozornosti zákazníků.

 • Navrhněte takový design, který zajistí účinnost. Aby byl design uživatelsky přívětivý, barevná schémata musí být dobře navržená a kontrastní.
 • Ujistěte se, že design odpovídá konvencím. Uživatelé očekávají, že každý design bude mít fungující prvky a standardní strukturu stránky.
 • Využijte moderní designové trendy. Primární barvy, světlá typografie a různé jemné detaily pomohou udělat vaše stránky atraktivnější.
 • Nezapomínejte na individualitu. Využitím kreativity můžete vybudovat silný design, který bude odlišný a unikátní.

Vyhledávat ideální rovnováhu mezi funkčností a estetikou je klíčem k úspěšnému designu. Spojením tyto dvou prvků můžete vytvořit úžasné uživatelské zkušenosti a získat konkurenční výhody. Pokud chcete, aby design vaší webové stránky/produktu byl skvělý, je důležité zohlednit obojí.

7. Jak zářivé odstíny vyplní moderní interiér

K šťastlivému domovu patří výrazné barvy Díky novému vlně moderních interiérů, jež se snaží vyznávat jasnější, živější palety, je často těžké uspořádat si na sebe přílišnou pozornost. Zkuste řešit tento problém zářivými odstíny. Zajímavou kombinací je na prvním místě zapojení jasných, zářivých odstínů do základního barevného pozadí. Nejdříve vymeňte svou základní paletu černobílého vzhledu za jemný odstín antracitu. Můžete dát zářivým barvám příležitost se nad ostatními prosadit odstínem stěn, římsy nábytku a dokonce i koberečků.

Šetřete se zářivými odstíny Když se rozhodnete našelat zářivé odstíny do pokoje, nepoužívejte je všude, ale šetřete se jimi. Na stěnách, na dveřích či nábytku můžete použít jasnou červenou, ale i modrou nebo fialovou. Vyměňte také své žaluzie za hřejivou citronovou, příjemnou tyrkysovou, nebo dokonce luxusní okrovou. Nepoužívejte tolik barev najednou. Místo toho se držte čtyř barvných schémat, které jsou lehko udržitelná a prozáří váš prostor. Pokračujte přidávat odstíny k drobným dekoracím a doplňkům, jako jsou polštáře, závěsy, osvětlení a další.

8. Maximální efektivita prostoru s moderním nábytkem

Užijte si moderní bydlení s místem, který je efektivně využitý!

Konečně se můžete svobodně pohybovat v každém koutu bez starostí, že budete v koncích. Díky účinnému uspořádání nábytku a spotřebičů budou vaše obývací pokoje, ložnice i pracovny elegantní, přehledné a efektivní. Navíc, moderní nábytek odstraní zbytečné předměty a spotřebiče, což vám umožní prožít úžasný pocit osvobození a odblokování doposud zaplněného prostoru!

 • Chcete-li získat optimální efekt, zkuste:
 • Střídmý design furniture se současnými ořezanými liniemi a bez zbytečných ozdob.
 • ekonomické a praktické úložné řešení, díky kterým se všechny spotřebiče a další vybavení vejde do malých prostor.
 • Vyberte si barevnou paletu, kde dominují neutralní odstíny, aby se ve prostoru cítilo příjemně.
 • Vybírejte kusy nábytku, které budou plnit více funkcí, např. gauč s příruční osvětlení, tabul s počítačovou stanicí, komoda, kde také můžete používat šuplíky.

Nezapomeňte, že když pracujete s obmedzeným plochou, můžete se pro místo využít i stěny. Je jich mnohem více, než si myslíme – na nich můžete umístit knihovny, police, vizitky podobný druh úložného. Použitím moderního nábytku, minimalistického designu a zaměření na praktičnost můžete dosáhnout efektivního prostoru a skvělého výsledku.

9. Přidaťte akcenty k otevřeným oblastem

Přidávejte další dekorativní prvky

Ať už dolaďujete zahradu za domem, stěny v domě nebo interiér, přidávání dekorací může dodat místu další prvek a způsobit, že se Vaše místo zcela jiným způsobem probouzí k životu. Zahradní sochy mohou dodat zelenému prostoru styl a osobitost. Květinové výzdoby mohou okamžitě zútulnit interiér.

Poznejte výhody osvětlení

Nastavením osvětlení na vhodné parametry můžete změnit podobu prostoru. Nastavení intenzity či barvy osvětlení může mít působivý vliv na atmosféru. Dekorativní osvětlení najde své uplatnění ve venkovních prostranstvích domů, ale také například v obývacích pokojích.

Rozsvícení svíček může v místnosti vytvořit romantickou atmosféru. Otevíráním okenních dveří a necháním jemných průvanu dokážete opticky zvětšit prostor. Přestože by osvětlení mělo primárně splňovat funkci, může být také dobrým dekorativním prvkem.

10. Nábytek pro jídelní prostor s osobním stylem

Navrhni svůj jídelní prostor stylově
Jídelní prostor je středobodem většiny domácností a skvělou příležitostí ukázat své nápady a style. Nábytek pro jídelní prostor by měl být kombinovatelný, elegantní a komfortní. Zde je 10 nápadů na to, jak vybavit jídelní prostor stylově:

 • Vyberte stylovou stůl z masivního dřeva, jsou velmi robustní a elegantní.
 • K vybranému stolu kombinujte dřevěnou nebo skleněnou židli s výrazným designem.
 • Klasická kožená lavice je úžasnou alternativou, která váš prostor opticky zmenší.
 • Dřevěné i barvené police na stěnách přidají prostoru útulnost.
 • V podobném stylu je krásný kus schodišťového regálu.
 • Konceptuální osvětlení se spoustou samolepek přidá zajímavosti a zářivosti prostoru.
 • Kombinace klasických a moderních prvků dodává lehkost a energii.
 • Na zemi použijte charakteristické koberce, nebo pestrobarevné přikrývky.
 • Ve finále pokryjte stůl a police obrazy, předměty démonstrující životní styl, nebo zvířecí motivy.
 • Vyberte stylovou knihovnu se zvláštními křivkami a plastickými detaily.

Udělej si chvíli pro sebe
Jídelní prostor není jenom místo pro jídlo. Buďte kreativní a vemte jej za základ pro relaxaci a vytváření si osobního prostoru. Vybavte místnost stylovým nábytkem s linkami, které vám jsou blízké. Konečným dotykem bude skříň se skleněnými dveřmi, nebo krb na relaxaci.

Ukryjte všechny knihy, jídelní příbory a servíry ve skříni, a stejně tak udělejte i s cokoliv, co není nezbytně nutné pro komfort a bohatou atmosféru. To bude posledním krokem k tomu vytvořit si prostor plný inspirativního klidu a bohatství.

Plníme vaše bydlení svou potřebou po designu a účelnosti. Pokud se o vašem bytě mluví mimořádně, znamená to, že jsme to my, kdo vám pomohl vytvořit krásu, abyste mohli každý den obdivovat okouzlující účel a váš byt můžete nazývat domovem.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

VIAN
Logo