Nábytek

Pokud zařizujete svůj nový byt či dům, nebo jen chcete jednotlivé místnosti trochu ozvláštnit, nevyhnete se výběru nového nábytku. Ten se však nevyplácí zanedbat, jelikož právě na něm z velké části závisí to, jak bude daná místnost působit.

Filter

Zobrazen 1. – 12. z 41820 výsledků

Zaměřte se na použité materiály

Při výběru nábytku se vyplatí zaměřit se především na použité materiály, které částečně rozhodují o jeho celkové životnosti. Moderní nábytek může být vyrobený ze široké škály materiálů od dřevotřísky až po masiv, který je obecně považován za jeden z nejkvalitnějších.

Pozornost byste měli věnovat i celkovému zpracování, kdy by nábytek měl už na první pohled působit bytelně a stabilně. Někdy je však potřeba podívat se na zblízka a zhodnotit, zda vše drží tak, jak má. Důležitá je i kvalita spojovacích materiálů, na kterých velká část výrobců šetří.

Nebojte se připlatit za kvalitu

Běžně platí, že kvalitní nábytek poznáte zejména podle ceny. Pokud si chcete být jistí, že vám váš nábytek vydrží opravdu dlouho, neměli byste se za něj bát připlatit. Přihodit pár korun se vyplatí hlavně v případě, že kupujete například kancelářský nábytek, u kterého se očekává dlouhá životnost. Nelze ale vyloučit, že i nejlevnější nábytek dokáže někdy i pořádně překvapit.

Dbejte na funkčnost a praktičnost

Nábytek by měl být navíc i funkční a praktický, díky čemuž vám bude schopný sloužit přesně tak, jak očekáváte. Jestliže například kupujete dětský nábytek vyplatí se ho vybírat především podle funkcí. Na trhu totiž můžete najít i rostoucí nábytek, který roste spolu s dítětem.

Ušetříte tak náklady na výbavu dětského pokoje v rozmezí několika let. Nábytek by měl splňovat i další požadavky a být přizpůsobený k místnosti, kde ho chcete používat. Již zmíněný dětský nábytek, by tedy měl mít pouze zaoblené rohy a nedisponovat ničím, co je možné jednoduše odmontovat.

VIAN
Logo
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0
Shopping cart