Jaký nábytek vybrat pro byt s terasou

Dejte barevně oživení svému bytu s terasou! Kombinace upravených teras a moderního nábytku vede k dokonalé oáze odpočinku — vybírejte si z množství stylů a netradičních řešení, které vám a vaší terase dají nový vzhled. Přestaňte se omezovat na nudný klasický design a objevte úžasný nábytek pro byt s terasou, který vám a vaší domácnosti přinese klid, pohodu a kreativní možnosti.

1. Jak Váš byt s terasou dosáhne svého potenciálu

Proměňte byt s terasou na moderní odpočívárnu

 • Přidejte do bytu pestrobarevné doplňky, čímž dáte terase živý vzhled.
 • Vybavte terasu pohodlnými sedacími soupravami, které příjemně obměkčí okolí.
 • Vytvořte pro terasu komfortní herní či prázdninovou atmosféru s vtipnými nápady na dekorace a výzdobou.

Neochucená terasa s šedou obkladovou dlažbou se dá mnohem jednodušeji proměnit na moderní odpočívárnu. Nastrčte bytu trochu barev a vždy, když budete vycházet na terasu, budete cítit radost. Přidejte k zeleným, sytým odstínům na terase, doplňky ve fialových, žlutých či oranžových barvách. Na trhu najdete nekonečnou řadu promyšlených předmětů, jako jsou polštářky, svíčky, venkovní couven a další dekorace.

Udělejte vše proto, abyste si užili atmosféru pohodlí a vytvořili si praktické a funkční prostředí. Instalujte venkovní doplňky s velkou variabilitou, jako jsou různé zahradní nábytek, který je vyroben z robustních materiálů pro delší životnost; nebo instalujte nestabilní trávník, takové, jež můžete snadno odstranit a umístit jinam. Pomocí minimálního úsilí můžete dosáhnout vašeho cíle: proměnit terasu ve venkovní odpočívárnu.

2. Jaký nábytek podtrhne kouzlo terasy?

Nádherná terasa je skvělým místem pro relaxaci a setkání s přáteli. Vytvořte si kouzlo tohoto prostoru s výběrem moderního, stylového a pohodlného nábytku.

 • Venkovní sedací soupravy nebo letní pohovky, které si můžete dopřát – můžete si vybrat z více rustikálních, klasických a moderních stylů s měkkými polstry a trvanlivými látkami pro pohodlný sed.
 • Venkovní stoly pro přípravu občerstvení a vychutnávání dezertů – nezapomeňte zvolit stůl odolný proti dešti a počasí.
 • Luxusní venkovní lehátka, na kterých se můžete vyvalit a dívat se, jak se vám odtápí lahvinka s oroseným šampaňským.
 • Květináče nebo truhlíky pro ozdobu – zasadíte sem hodně květin nebo si můžete pořídit některé ze skvěle vypadajících hraček pro děti.

Terasa se stylovým nábytkem bude vaším společníkem na dlouhá léta. Vyhněte se rychlým objednávkám křesel nebo květináčů, místo toho pečlivě vybírejte nábytek, který bude zdobit terasu po celé roky.

3. Bylinné zahrady na terase: Velký vliv malé detaily

Užívat si zelenou terasu, aniž byste museli opustit pohodlí bytu? Žádný problém! Chcete si vychutnat klid vnitřní zahrady a pohled na sexi rostliny, nebo sní o unikátním prostoru pro grilování s přáteli? Přemýšlejte o vytvoření bylinné zahrady na své terase.

Tahle varianta je dostupná pro každého a najednou vám terasa přinese nejen kus přírody, ale i několik důmyslných prvků. Rozmanitost, zápach, barva, růst, květenství – všechno to byliny přináší.

Jak vytvořit bylinnou zahradu na terase?

 • Vyberte půdu, která je rychlá, hnojivá a vlhkost-uchovávající – ideální půda pro byliny.
 • Vyberte a umístěte nádobu pro vaše bylinné zahrady. Může být z polystone, dřeva nebo kovu, záleží jen na vás.
 • Zvolte bylinky, které budou vypadat fantasticky a vám osobně chutnat. Nezapomeňte balancovat mezi rostlinami vyžadujícími spoustu světla a rostlinami, které si libují ve stínu.
 • Připravte mix hnojiva a půdy, abyste mohli vysadit – nezapomeňte na drhní, které by zajišťovalo dobré proudění vzduchu a půdy.
 • Sázejte a zalévejte bylinky – pečlivě a citlivě. Udržuje je tím, že postříkáte a občas je šetříte.

Bylinné zahrady na terase jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí malý zelený prostor a relaxaci; nelze však zapomenout na drobné detaily, které často zmírní velký rozdíl. Když bude potřebovat, trochu vody občas, vybrat správný substrát a materiál nádoby a v neposlední řadě si vybrat plantes, aby udržely kontrast mezi druh bylin.

4. Jaký nábytek z mědi vybrat do bytu s terasou?

Každý detail ve vašem domě je unikátní

 • Vybírejte nábytek, který odráží váš styl a jednotu prostoru.
 • Konečný výběr přizpůsobte prostoru a místu k instalaci.
 • Prostorovou harmonii zohledněte volbou odpovídající barvy.

Měď je inspirativní materiál, který je často připomínán ve starověkých stavbách po celé Evropě! Dopřejte si obrovské množství stylů a odstínů, abyste vytvořili dokonalý look. Jak si vybrat, abyste byli 100 % spokojeni?

Vysoký komfort může sloužit jako základ pro jakýkoli výběr. Směrem ven se můžete omezit na odstíny, které ladí s přírodním využitím terasy. Chcete-li, aby se nábytek skvěle hodil do interiéru, využijte kontrastu mezi přírodními a glamour odstíny. Stačí několik kusů v těchto barvách, abyste dosáhli dokonale pracovaného vzhledu.

5. Sedačky s konvertibilním vzhledem k vytvoření relaxační atmosféry

Konvertibilní sedačky jako motivace k relaxování

Sedačky s konvertibilním vzhledem však poskytují více než jen účelnost. Takový vzhled má také své výhody z hlediska ekonomického i estetického. Prostorné sedačky s konvertibilním vzhledem a moderním prostorem vytváří požitek z domova, kterým se dá vytvářet relaxační atmosféra. Jsou ideální pro útulné domovy, ale také dokonale doplní místnosti s moderním designem.

Kromě prostoru, který sedačky s konvertibilním vzhledem poskytují, se často vyznačují také luxusními materiály, tlumenými barvami a pohodlnými polstrováním. Dvojité polštáře se mohou obrátit pro optimální pohodlí, a pohodlné polštáře udrží člena současného trendu. Za účelem udržení domácího stylu a relaxace jsou vhodné příslušenství, jako je moderní kožený obal, křeslo, taburet nebo opěradlo.

6. Strávit hezký večer venku na terase s pohodlným nábytkem

Vybudujte si vlastní intimní prostor

 • Vyberte pohodlný nábytek na terasu
 • Zapadněte do pohodlné sedací soupravy na slunění s kvalitními dekorativními polštáři
 • Vyzdobte prostor i venkovním osvětlením a rostlinami

Hezký večer venku na terase je ideální příležitostí si vychutnat přírodu a relaxovat doma. Budováním vlastního intimního prostoru byste se měli cítit pohodlněji a být schopni uniknout každodennímu shonu. Začněte výběrem pohodlného nábytku na terasu, sedací soupravy na slunění, kvalitních dekorativních polštářů, jako i rostlin a venkovního osvětlení. Tímto zapomeňte na stres a prožijte hezký večer plný strávený s rodinou a přáteli na terase. Můžete si dokonce hrát hry a sledovat populární filmy, nebo sdílet společné chvíle při zpěvu a příjemném posezení u rozsvíceného ohně.

7. Romantické posezení na terase s dobrou knihou

Bezplatný tip na víkend:

Vyzkoušejte romantické posezení s dobrou knihou na Vaší terase. Můžete si k tomu vychutnat šálek kávy nebo čaje, naslouchat šumu přírody a vychutnávat si to samotné. Možná i někdo z Vašich milých bude rád, když se k Vám na dostatečnou vzdálenost přidá.

 • Najděte si pohodlné místo.
 • Připravte si knihu nebo časopis.
 • Udělejte si něco dobrého, co Vám chutná – nápoje nebo pochutiny.
 • Zahrajte si svou oblíbenou hudbu.

Díky tomuto posezení na terase si budete moct odpočinout od svých starostí a vychutnat si chvíli radosti. Slibte si, že se tohle nacvičení stane pravidelnou rutinou, kterou budete opakovat alespoň jednou za měsíc. Udělejte teď první krok k tomu, abyste se obklopili knihami a klidem na dlouhé noci a chladné rána.

8. Létání nad terasou: Proč zvolit střešní přístřešek

Už jste zkusili létat nad terasou?
Nezažili jste dosud intenzivní pohled na svět pod vámi a nevíte, co vám chybí? Létání nad terasou vám může přinést pocit život v oblacích. Je to skvělá možnost si užít odpočinku vyvýšením se nad běžné prostředí domova. A to ještě lépe, když se do toho zapojí krátkodobá úprava střechy – volbou střešního přístřešku.

Proč zvolit střešní přístřešek?
Střešní přístřešek je skvělou volbou pro posezení, relaxaci nebo jen pro pozorování krajiny. Je často efektivní jakou skvělou volbou pro rodinné oslavy a pořádání oslav. Stačí ho jednoduše nainstalovat na střechu a můžete se těšit z úžasného pohledu na okolí. Máte tak daleký výhled z vyvýšené pozice a budete se moci obdivovat situaci okolo vás. Střešní přístřešek je také bezpečnou volbou, pokud máte malé děti, které nemusejí být pod dohledem.

9. Káva, ranní paprsky, měkký koberec na terase

Ještě být po ránu jen a jen vy!

Káva připravená, měkký koberec na terase a ranní paprsky se stávají požehnáním pro ty nejúžasnější a nezapomenutelné rána. Prstem se dotknout sněhově bílého závěsu a vykouzlit tiché volání a šeptání polibků pohádky pro nás. Něžné pohlazení, při kterém jsme byli tehdy děti. Zpráva poslaná ranním línáním, které nás nabádá k čemukoli, co si myslíme.

 • Užívejte si tu chvíli naplno.
 • Položte zapoměné obavy a přání na stranu.
 • Nalijte si hrníček kávy a dopřejte si zasloužený relax.

Vezměte to co nejsmysluplněji a vychutnejte si každou chvíli, strávenou pohupováním se na koberci na terase. Užívejte si čerstvý vzduch, přírodu a ticho. Nechte energii prvních paprsků dopadnout na vaši duši. Buďte laskaví k sobě a trávte rána způsobem, jakým si přejete.

10. Pergola jako malý kousek ráje doma

Může to být skutečné!

Představte si malou oázu klidu a pohody ve vaší zahradě – pergolu, která ovládne celou scénu. Pergoly si našly své místo jak v soukromých zahradách, tak ve veřejných kmenech a navzdory své jednoduchosti dokáží vytvořit pohádkový abstraktní kus ráje.

Kouzlo přírodních materiálů

S pergolou můžete cítit kouzlo přírodního dřeva a kovu přímo ve vaší zahradě. To z ní dělá robustní a trvanlivou konstrukci, která vám poskytne požadovaný odpočinek. Kromě toho se můžete spolehnout na funkčnost, trvanlivost a účinné srážení slunečního záření.

Přidejte změnu do své zahrady a dopřejte si pergolu. Poskytne vám báječné prostředí, kde můžete nasávat energií přírody a relaxovat se svými nejbližšími. Byla by velká škoda vynechat tu krásu!

Kdo by si trpělivým výběrem nábytku trávil více času, než je potřeba? Pokud jste takoví, kteří rádi vychutnávají tu chvíli a relaxují, pak už nemusíte mít žádné rozpaky! Zvolte si nábytek, který naplní váš byt s terasou životem a bude vám dělat radost ještě dlouho!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

VIAN
Logo