Jaký nábytek vybrat pro byt s dětským pokojem

Milí rodiče, děti mají tendenci růst velmi rychle. S nákupem nového nábytku pro jejich pokojíček může být těžké vybrat správnou volbu. Jaké nábytky lze do bytu s dětským pokojem pořídit? Už byste měli být nadšení, je to velmi inspirativní cesta, která může udělat z Vašich dětí vysmáté malé kouzelníky! V tomto článku se naučíte, jak vybrat správný nábytek pro byt s dětským pokojem, aby ho vaše ratolesti milovali.

1. Jak si vyhlédnout ideální nábytek pro dětský pokoj

K čemu potřebujete dětský nábytek?

Před začátkem hledání buďte vědomi toho, jakými kritérii musí vybraný nábytek splňovat. Dětský pokoj vyžaduje komfort a dostatečnou variabilitu aby uspěl jak v průběhu větších či menších úprav, tak i po změnách v dívčím či chlapeckém vkusu.

Přemýšlejte nad:

 • prostorností
 • rozpětím barev
 • materiálem a designem
 • stylizací
 • víceúčelovým vybavením
 • bezpečností
 • organizací

Vyhněte se drahým materiálům a textiliím, aby vám dítě mohlo dětský pokoj později osvěžit. Pokud chcete, aby byl nábytek použitelný po delší dobu, můžete volit univerzálnější barevné schéma.

 

K čemu potřebujete dětský nábytek?

Před začátkem hledání buďte vědomi toho, jakými kritérii musí vybraný nábytek splňovat. Dětský pokoj vyžaduje komfort a dostatečnou variabilitu aby uspěl jak v průběhu větších či menších úprav, tak i po změnách v dívčím či chlapeckém vkusu.

Přemýšlejte nad těmito body:

 • prostorností
 • rozpětím barev
 • materiálem a designem
 • stylizací
 • víceúčelovým vybavením
 • bezpečností
 • organizací

Ujistěte se, že vybraný nábytek bude odpovídat aktuálnímu vkusu vašeho dítěte. Při porovnávání jednotlivých možností můžete vybírat i z variant, které mají univerzální design či barvu, aby mohly dobře fungovat i po větších škrtnutích či změnách stylu. U nábytku v dětském pokoji se také doporučuje vyhýbat se drahým materiálům a textiliím.

2. Tipy pro výběr dětského nábytku

1. Nejprve zvažte bezpečnost

Při výběru dětského nábytku je důležité zaměřit se na bezpečnost. Ujistěte se, že nábytek je pevný a stabilní bez ostrých hrany, šroubů nebo dalších částí, na kterých by se dítě mohlo udělat škodu. Je také dobré se ujistit, že nábytek je vyhotoven z pevných materiálů nebo že má upravená ochranná brzdová kola.

2. Pokuste se využít prostor

Pro dítě jsou prostorné místnosti skvělé, ale musíte si uvědomit, že to znamená, že musíte umístit dostatečný nábytek, abyste využili prostor. Zkuste hrátky se zásuvkami a skříňky, protože tyto prvky nevyžadují tolik místa. Pokud je to možné, umístěte lůžko tak, aby nad ním zbylo volné místo; to může posloužit jako malý úložný prostor, nebo místo k procházkám a hře.

3. Kombinování moderního a klasického nábytku pro vytvoření útulné atmosféry

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak se moderní prvky můžou spojit s vintage kousky, abyste vytvořili útulnou atmosféru? Pokud ano, neohroženě do toho. Obzvlášť, když domácnost obývají i generace mladší a starší. Nemusíte hned všechno vyměnit za moderní prvky.

Kombinování moderního a klasického nábytku

 • Pro začátek zjistěte, která místnost je potřeba nejdříve zrenovovat.
 • Vybírejte mezi regulérními kusemi nábytku a improvizacemi.
 • Zbytky starého nábytku dekorujte novými barvami, materiály nebo tapetami.
 • Pokud máte možnost, můžete sáhnout i po unikátním starém nábytku, který zdobí místnost a dodává jí úžasnou osobitost.
 • Okusujte období pomocí různých prvků, které lze snadno měnit!

Výsledný look bude úžasný – stará křesla doplněná novým stolem, různé květináče nebo pohovkydoplněné originálním vánočním světlem. Nechte fantazii proudit, své úžasné výtvory povězte světu a získejte vaši vlastní úžasnou atmosféru!

4. 5 kroků pro bezchybné umístění nábytku v dětském pokoji

Krok 1: Vyberte ideální velikost nábytku

Vybírat správnou velikost nábytku, aby vystihla místnost, je klíčovým prvkem designu dětského pokoje. Zajistěte, aby nebyl nábytek příliš malý, aby se v něm v klidu houpala, ani příliš velký, aby zabíral příliš mnoho místa. Ujistěte se, že vybraný nábytek nezavírá dveře nebo okna. Přidejte i dostatek úložného prostoru a možnosti, jak se dítě může učit a případně relaxovat.

Krok 2: Zajistěte, aby se dítě cítilo pohodlně

Vyberte materiál, který z něj udělá luxusní zážitek. Nejpohodlnější je asi prvotřídní semišový povrch. Navíc, nábytek by měl být pohodlný, pokud jde o područky a opěrky hlavy. Sevením perfektně „bezchybnou“ místnost bude pravděpodobně dítě, které si v ní může užívat pohodlí a svobodu.z

5. Užitečné rady pro přípravu dětských pokojů na příchod miminka

Příprava na příchod nového člena rodiny je obzvlášť důležitá. To platí zejména pokud jde o design a úpravy v dětském pokoji. Správná příprava dokáže vytvořit pohodlnější prostor pro vaše rostoucí dítě. Podívejme se na 5 užitečných rad, jak připravit dětský pokoj na nového člena rodiny.

 • Nastavte pohodlí. Nezapomeňte, že Abyste dosáhli pohodlí vašeho miminka, musíte vybrat pohodlnou, nezávadnou a bezpečnou postel, polštář a přikrývku. Pokud to bude možné, zvažte nákup matrace s memory pěnovou technologií, která je obzvlášť pohodlná. Také můžete mezi z některých dekorací vložit příjemnou šišku.
 • Vyberte použitelnou barvu. Barevné odstíny hrají velmi důležitou roli ve vytváření atmosféry v pokoji. Barvy mohou ovlivňovat pocity vašeho dítěte, což může být pozitivně nebo negativní. Obráťte se na někoho, kdo může poradit s výběrem vhodné barvy. Pro dětské pokoje můžeme vybrat světlé, pastelové odstíny, které dodají prostoru útulnost.
 • Přidejte detaily. Detailní dekorace jsou skvělým způsobem, jak celkovému vzhledu pokoje dodat punc osobnosti. Můžete dát do pokoje dětské obrazy, plyšové hračky, dečky a další doplňky, které se mohou stát velkou inspirací pro vaše dítě. Vezměte si na pomoc uměleckého odborníka nebo najměte návrháře, který Vám pomůže tvořit útulnou domácí atmosféru.
 • Vyková dekorace a nábytek. Když připravujete dětský pokoj, vezměte v úvahu to, že se děti rychle vyvíjejí. Pokud se rozhodnete investovat do nábytku, vyberte si funkční, snadno přenositelné a úsporné produkty. Podobně pro dekorace vyberte takové, které lze snadno přesouvat nebo upravovat pro budoucí potřeby.

6. Vybírejte dětský nábytek, který odpovídá věku dítěte

Vybírejte nábytek, který plně uspokojí potřeby sepíšítěte

Dětský nábytek musí splňovat specifické potřeby dítěte. Nábytek, který vypadá velkolepě, ale nezajišťuje bezpečí, je špatná volba. To samé platí pro nábytek, který není funkční – je příliš malý, příliš vysoký nebo s ním dítě nemůže nikdy pořádně hrát. Vyberte si dětský nábytek, který je dostatečně velký a bezpečný, aby uspokojil postupně se měnící potřeby vašeho dítěte.

Dítě se učí zažívat nové věci, a proto vyberte nábytek, který jim to umožňuje

Nezapomeňte, že i když vzhled je důležitý, dítě z nábytku bude především těžit; a proto byste měli vybírat nábytek, který dítěti pomůže učit se novým dovednostem, jako je ovládání postýlky, žebříku, židle nebo stolu. Dětský nábytek by také měl splňovat očekávání věku dítěte. Koupelny, malé stoly a židle, stolečky s náčiním pro tvoření, spací pytle a nosítka jsou ideální pro předškoláky. Vyberte nábytek, který odpovídá věku i potřebám dítěte, aby se zabavilo a těšilo se na každou příští činnost.

7. Jak vybrat moderní a stylový dětský nábytek

Důvod 1: Investujte do kvality

Kupování dětského nábytku je jedna z nejdůležitějších investic, kterou můžete udělat – do budoucího zdraví a bezpečí vašeho dítěte. Při výběru moderního a stylového nábytku je důležité vybrat kvalitu. Kvalitní dětský nábytek je obvykle vyroben z masivu, a proto je pevný a trvanlivý. Také je důležité zvážit, zda vybraný nábytek splňuje bezpečnostní normy, jako například snížené hrany a jemně zaoblené rohy.

Důvod 2: Nemusíte se vzdávat stylu

Navzdory tomu, že si musíte vybrat kvalitní dětský nábytek, to neznamená, že byste se museli vzdát stylu. Existuje obrovská škála moderního a stylového dětského nábytku, od jednodušších designů po extravagantní. Je to jen na vás, jaký styl pro své dítě vyberete. Najdete tu nádherné dřevěné kolečka, dětské postele s LED osvětlením, skříně s kočičími očima a širokou škálu různých barevných kombinací.

8. 5 skvělých předmětů, které by neměly chybět v každém dětském pokoji

1. Všestranná stavebnice

Sestavování stavebnic je nejenom vášnivá zábava, ale i velká výzva. Na trhu najdete mnoho mník modelů stavebnic, od tradičních skládaček až po složitější modely. Stavebnice nabízí dětem možnost rozvíjet jejich schopnost tvořit a myslet v trojrozměrných prostorech. A protože většina stavebnic má zpracovávat části v komplexním systému, děti se učí i logické myšlení a strategickým rozhodovámí.

2. Knihy

Každý pokoj by měl mít dostatek knih. Naučením číst se děti mohou rozvíjet (nejenom) ve škole, ale také později v životě. Představte si, všechny ty nové světy a dobrodružství, která knihy nabízejí! Nezapomínejte také, že číst umožňuje vypínat obrazovku a relaxovat. Ujistěte se, že máte po ruce nějakou dobrou knihu, promítanou velkým druhem, protože ty jsou obzvláště lákavé.

9. Praktické a trvanlivé povrchové materiály pro dětskou místnost

Úžasné materiály pro vytvoření vaší dětské místnosti

Duševní pohodu a bezpečí vašeho dítěte je pro vás jako rodiče velmi důležité. Proto je důležité, abyste do své dětské místnosti vybrali správné materiály, které budou dětem poskytovat komfort a vám trvalou radost bez dalších úprav. Zde je několik materiálů pro dětskou místnost, které se osvědčily jako funkční a trvanlivé materiály:

 • Laminátové podlahy – Laminátové dřevěné podlahy jsou perfektní do dětské místnosti. Kromě dostupného cenového rozmezí nabízí laminát lehkou údržbu, trvanlivost a příjemnou texturu. Je také těžkopádně odolný vůči vodě a opotřebení, což je velmi důležité pro dětskou místnost.
 • Mramorová dlažba – Mramorová dlažba je navždy populární pro její eleganci a luxusní vzhled. Je však také odolná vůči běžnému opotřebení a odření, takže je ideální do dětského prostoru. Někteří majitelé by mohli s obavou preferovat měkkější a trvanlivější design.

Když vybíráte materiály pro dětskou místnost, ujistěte se, že spojujete funkčnost, trvanlivost a pohodlí za dostupnou cenu.

10. S úsměvem na rtech: Jde to i bez stresu – Kreativní rady pro výběr nábytku

Vyberte si nábytek, který jednoznačně vystihuje váš styl

 • Zaměřte se na nábytek, který vystihuje váš styl
 • Pokud vám nábytek nejde vybírat, nebojte se poradit odborníkovi
 • Vždy si udělejte „studii“ na danou místnost, abyste dokázali vybrat co nejlepší výběr nábytku

Při výběru nábytku porovnávejte a hodnoťte podle toho, jak je pro vás jednoduché něco vybrat či nakoupit. Když něco nakupujete, nezapomínejte, že musíte myslet z dlouhodobého hlediska. Nábytek může trvat desítky let, takže bude nutné vybrat věci, které vám dlouhodobě vyhovují. Je velmi důležité, abyste se soustředili na nábytek, který se hodí do zařízení dané místnosti, který odpovídá vašemu stylu a je funkční. Nezapomeňte se sústyředit i na trvanlivost a spolehlivost, abyste měli nábytek, který vám dlouho vydrží. Nehledě na to, jak velkou investici jste ochotni udělat, zkuste najít nábytek, který vám slouží a přinese vám touhu usmívat se na rtech.

Máte-li dětský pokoj v bytě, je správné vybrat takový nábytek, který bude v souladu s vaším stylem, ale také bude prospěšný pro děti, aby se cítily jako doma. Nezapomeňte, vždy je nejdůležitější vystihnout dětskou radost a to se správným nábytkem a dekoracemi zcela jistě splníte [bez jakýchkoli potíží/bez problemu]. Ať už si vyberete cokoli, udělejte z vašeho pokoje pro děti úžasné místo, kde mohou růst, učit se a stoupat do většího světa.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

VIAN
Logo