Jak vytvořit prostor pro cvičení doma

Ať jste náhodou nedostatečně motivovaní ve fitku nebo prostě chcete novou možnost udržení fyzických aktivit, nemusíte nikam chodit, abyste si vytvořili svoji domácí posilovnu. Stačí studený, bezchybný plán a nastavení, abyste věděli, jak vytvořit prostor pro cvičení doma. Je to občas těžší, než se zdá, ale jakmile vás první motivace přenesená do ruky,každý další krok přichází s těžkou měrou uspokojení!

1. Našli svůj motivace k cvičení doma

Cvičení doma může být skvělou a pohodlnou možností, jak naše tělo posílit a protáhnout, abychom můžli dosáhnout našich cílů. Užívejte si jógu s pořádnou porce cílevědomosti, protože i malé věci mohou udělat velký rozdíl ve vašem životě.

Získat motivaci ke cvičení doma může být jedna z věcí, kterou potřebujete, abyste dostali zdravotní cíle. Povzbuďte se, napsáte si nebo si sepište seznam cílů, všechen si jej vylepšete a dejte si seznam do pozoru. Pak si každý den udělejte chvilku čas a budujte si svou sebedůvěru cvičením dle svého seznamu. Užívejte si svou tvrdou práci a cvičte rádi a s radostí. Nemusí to být každý den, ale na každý den dejte seznam něčeho, co byste mohli udělat, aby jste zdokonalili svoji motivaci ke cvičení doma.

2. Utrácejte moudře – najděte potřebné vybavení

Umožněte si skvělou koupi
Ať už je to nový tablet, elektrická kytara nebo nadštěpná technologie – pokud chcete strávit své peníze moudře, je důležité, abyste to udělali správně.
Prozkoumejte trh a zjistěte, co nabízejí jiní. Díky kvalitnímu porovnání získáte nejlepší možnou nabídku. Prozkoumejte recenze a diskuze uživatelů, abyste si mohli udělat lepší obrázek o tom, co koupíte. Obchodníci, kteří nejsou důvěryhodní, často prodávají výrobky podezřele levně. Užívejte se zdravého rozumu při nákupu.
Buďte flexibilní
Ne za každou cenu se pro něco rozhodujte. Flexibilita se setkává se stejnou odměnou. Někdy je tu nový produkt na trhu nebo se můžete rozhodnout počkat do sezónních slev nebo výprodeje. Zamyslete se nad širším spektrem produktů, abyste zasáhli potřebnou kategorii, aniž byste se museli rozhodnout okamžitě. Prohlédněte si firmy, které nabízejí programy zdarma a certifikované akreditace. Tyto příležitosti vám mohou ušetřit peníze na vybavení, které potřebujete.

3. Stručná a rychlá orientace ve svém domácím tělocvičně

Získat zdraví a dobrý pocit ze cvičení

 • Přidejte do svého domova tělocvičnu, ať se cítíte bezpečně a pohodlně
 • Vybudujte si silný a stabilní tréninkový plán a motivujte se s ním
 • Sledujte videa s cvičením a videa zdravé výživy pro snadnou přípravu jídel
 • Používejte vyhovující nástroje, abyste dosáhli lepších výsledků

Vlastní tréninkový plán vám může pomoci uniknout únavě a ztrátě motivace. Budování tréninkového plánu zahrnuje přidání různých cvičení do vašeho tréninku, aby byl vyhovující pro vaše cíle a schopnosti. Poradce v oblasti zdraví může být užitečný při stanovování cílů a budování tréninkového plánu. Pravidelná přemíra cvičení se neodporuje, a proto je důležité vždy vyvážit cvičení s odpočinkem.

Ve vaší tělocvičně můžete pohodlně nakupovat potřebné fitness vybavení a naplánovat si dietu a trénink. Už mnoho lidí získalo zdraví a dobrý pocit pomocí systému domácího cvičení. K dosažení tohoto cíle je nutné investovat svůj čas a úsilí, ale zároveň to přináší osobní úspěch. Je důležité, abyste měli stálé cíle a vybudovali tréninkový plán, který vám pomůže dosáhnout požadovaného výsledku.

4. Rozhoď svůj domácí fitness prostor

Přineste sportovní dovednosti domů

 • Začněte s domácím vybavením, které absorbuje vaši energii, jako jsou kotouče, jóga podložky, skákací provaz nebo elasticita.
 • Najděte místo, kde budete mít klid a pohodlí pro cvičení a odpočinek.
 • Vytvořte si seznam cvičení, které se vejde do vašeho každodenního režimu.
 • Sledujte video-návody pro vedení domácího cvičení online.

Užívejte si jedinečný vítr cvičení na vlastní pěst

 • Vychutnejte si mobilitu a flexibility pro vaše cvičení.
 • Vyhrňte si rukávy a najděte výzvu v individuálním tréninku.
 • Překonejte stresy během výzev, které jste si pro sebe připravili.
 • Když je všechno hotovo, užívejte si dobře vykonanou práci.

5. Vyberte si vhodná cvičení

Jak vybrat vhodná cvičení?

Když se zajímáte o sportování a chcete vyzkoušet nové a účinné cvičení, nemusíte se ničeho bát. Díky široké škále cvičení, která je k dispozici pro váš fyzický typ, se vám může snadno podařit nalézt něco, co vám vyhovuje.

Před začátkem nové cvičební rutiny byste měli zjistit, jaké jsou vaše cíle. Chcete-li docílit udržení fyzické kondice, vyberte si úrovní cvičení odpovídající fyzickému schopnostem.
Pokud se soustředíte na zlepšení fyzického vzhledu, jako je například posílení svalů nebo spalování tuků, pak byste se měli držet své úrovně cvičení s jemným nárůstem obtížností.

Témata pro výběr vhodných cvičení:

 • Věk
 • Zdravotní stav
 • Kondiční úroveň
 • Cíle pro zdraví a kondici

Kromě těchto faktorů byste měli zvážit další důležité body: jestli budete cvičit sami nebo se skupinou, jestli se vám líbí specifický druh cvičení, jestli máte blízko k nějakému fitness centru, apod. Ujistěte se, že vyberete cvičení, které vám dává smysl a které se dá provádět bezpečně a trvale na základě vašich potřeb. Když zvolíte to správné cvičení, pak už zbývá jediné – úspěch.

6. Vytvářej si vlastní tréninkový plán

1. Začněte se svými cíli

Než začnete svůj tréninkový plán tvořit, nejdříve je potřeba zorientovat se na své cíle. Jako první určete, jaké jsou Vaše dlouhodobé cíle. Může to být snížení tělesného tuku, přibrání svalové hmoty, zdokonalení techniky pohybu či zvýšení vytrvalosti. Pak si zvolte, jaká velká hmotnost potřebujete v upraveném čase dosáhnout.

2. Sestavte si tréninkovou rutinu

Až budete mít cíle jasné, je čas zaměřit se přímo na tréninkovou rutinu. Rozpis můžete stavět na postupném zvyšování náročnosti nebo měnit cviky dle potřeb. S podrobností se vyplatí počítat, kolikrát bude třeba trénovat v týdnu, respektive po kolika týdnech byste cviky měli střídat. Jaké cviky budete provádět, záleží jen na vás, ale celková rutina by měla zahrnovat silový trénink i aerobní cvičení. Díky tomu si vytvoříte trénink s optimálním poměrem silového a kardio tréninku pro plné využití Vašeho potenciálu.

7. Klíč k úspěchu: preciznost!

 

Preciznost je základem úspěchu! Pro lidi, kteří hledají trvalý úspěch, je fokus na preciznosti nezbytný. Jak se přesvědčit, že jste právě v tomto ohledu ve správném směru?

 • Udělejte malé krůčky: Preciznost není dosažena přes noc. Pokud chcete skutečně získat preciznost, začněte s „malými krůčky“. Ujasněte si cíl každý den a udělejte, co je třeba udělat pro získání tohoto cíle.
 • Dodržujte a respektujte deadline: Dodržování deadline po celou dobu je nezbytné, abyste zůstali etablovaní ve světě práce. Díky tomu budete v případě potřeby důkladní a precizní.
 • Ujistěte se, že vše je úplné: Tímto způsobem získáte preciznost, protože vždy se ujistíte, že je vše, co jste udělali, úplné a v pořádku. To znamená, že vždy musíte zkontrolovat svou práci, abyste se ujistili, že není v ní žádná chyba.
 • Nenechte se vyvést z klidu: Abyste získali preciznost, musíte vždy pracovat s pokorou a uvítat všechny druhy odporu a kritické myšlení. Nenechte se vyvést z klidu, pokud někdo zpochybňuje nebo nesouhlasí s vaší prací. Respektujte jejich názor a prodiskutujte ho.
 • Buďte čestní: Ačkoli je preciznost důležitá, nesmíte se vyhýbat čestnosti. Nejdůležitější je zůstat úplně upřímní, pokud se vám něco nepodaří. Tímto způsobem všechny zúčastněné strany dosáhnou dobrých výsledků a točka je uvedena.

Pokud dodržujete výše uvedené tipy, stanete se preciznější. Také pocítíte úspěch ve své práci a ve svém životě. Ve svém cvičení preciznosti se nemůžete vyhnout občasným neúspěchům, ale nenechte tyto neúspěchy ohrozit vaši víru a motivaci. Pokud budete trpěliví, určitě budete moci dosáhnout úspěchu, protože preciznost je klíčem k úspěchu.

8. Nenechte se odradit – bojujte proti cvičebnímu únavě

1. Hledejte nová výzva
Cvičební únava je běžným problémem, se kterým se může potýkat každý. Pokud se cítíte unavení, ale stále chcete dosáhnout svých fitness cílů, můžete hledat novou výzvu, která by vám mohla pomoci znovu získat chuť a energii. Zkuste některou ze zábavných variant vašeho oblíbeného cvičení, třeba jógu, kickbox, crossfit nebo aerobik. Také se můžete zapojit do různorodých skupinových cvičebních programů – od jinového mnicha až po vysoce intenzivní tréninky, kde se budete moci ve společnosti ostatních věnovat maximálním úsilí.

2. Nehledejte dokonalost
Nemá smysl pokoušet se být dokonalým sportovcem, když trpíte cvičební únavou. Raději se zaměřte na kvalitu, ne na kvantitu. Pokud to nezvládáte trénovat pořádně celý den, zkuste dělat alespoň 20-45minutovou ranní a večerní aktivitu. Nastavte si laťku nízko, ale dodržujte ji, a postupně se budete zlepšovat a síly se vrátí. Upřednostňujte také netradiční formy aktivního odpočinku, jako je jóga, meditace nebo jakákoli relaxační cvičební aktivita, která vám pomůže získat energii.

9. Chvilka pro radová

Naplňte svoje dny radostí a smíchem

Každý den se může měnit na vzrušující dobrodružství, když si naplníte svoje dny radovými okamžiky. Stačí jen najít neobvyklé způsoby, jak si udělat radost! Přemýšlejte nad tím, jak si můžete užít každý den. Nebojte se z vyrazit na dobrodružnou projížďku na kole, udělat si dobrou večeři nebo si vyrazit posedět s přáteli. Užijte si okamžiky radosti, které dokáží vaše dny obohatit o velkou chvíli veselí.

Když si nejste jistí, jak si radost udělat, pusťte se do těchto malých radostí:

 • Udělejte si večeři, kterou nikdy před tím nejedli
 • Navštivte kamennou cihlu, která má zajímavou historii
 • Objevte uličku mezi domy, ve které ještě nebyli
 • Navštivte volně žijící zvířata a poznejte jejich rituály
 • Poslouchejte stará písničky a přeneste se do nostalgické nálady

Můžete také experimentovat s novými aktivitami, jako je kreslení, vaření nebo cvičení. Stačí jen, abyste se zapojili do jedné z těchto aktivit, abyste si naladili náladu na radostnou notu.

Vytvoření vlastního nápravného prostoru pro cvičení doma může být radostí začít. Nastavením malých cílů na začátku a přizpůsobením prostoru vlastním potřebám a cílům, dostane se vás cvičení na další úroveň. Budete-li hledat něco, abyste dodali motivaci vaší rutině, vyzkoušejte vytváření prostředí pro lepší cvičení. Můžete se cítit více uvolněni a motivováni pro dosažení svých cílů. Tak se pojďte rozhýbat!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

VIAN
Logo